<

 تولیدی-مركز پژوهش متالورژی رازی


آنلاين:22     چاپ

تولیدی


مرتبط با آزمایشگاه و خدمات :

آنالیز شیمیایی مكانیكی پلیمر خوردگی و پوشش

مهمترین ویژگی اقتصادی جوامع امروز در دسترس بودن تعداد زیاد کالای مصرفی همراه با رشد روز افزون تنوع تولیدات و دامنه مصرف زیاد است که طبعاً بر جذابیت شعار دلنشین "حمایت از مصرف کننده" افزوده است. تشدید منازعه و رقابت صنعتی در بین تولیدکنندگان برای بهبود بخشی به کیفیت کالا و جلب تعداد مصرف کنندگان بیشتر را یکی از مهمترین پدیده های اجتماعی در جوامع صنعتی و مدرن شهری می دانند که به ویژه اکنون در جامعه ما نمود بیشتری یافته است. تولید و فروش هر کالا در تلازم با یک مبادله واقعی اقتصادی است که در این فرآیند، مصرف کننده مهمترین عنصر مبادله تلقی می شود. بدین ترتیب از نحوه طراحی و تولید کالا گرفته تا نحوه نمایش همان کالا در فروشگاه، سلیقه مصرف کننده و توجه به حق او در انتخاب و رعایت تنوع ذائقه در الگوی مصرف و فرآیند ارائه خدمات پس از فروش به خریدار نیز باید دقیقاً مورد بررسی قرار گیرد تا مصرف کننده از خرید آن کالا لذت برده و حالت وابستگی روانی و تمایل به مصرف دائمی آن کالا در او تثبیت شود که در آن صورت، دیگران را به مصرف همان کالا توصیه خواهد کرد.
واحد های بزرگ و قدرتمندی که بتوانند کالای خود را با کمترین قیمت و بهترین کیفیت عرضه کنند، میدان بازی را تسخیر کرده و مطابق یک قاعده ساده در علم روانشناسی، انبوه مصرف کنندگان را به دنبال خود می کشند. بنابراین در کوران چنین منازعه ای، اگر چه تولیدکنندگان ضعیف و خُرده پایی که کالای نامرغوب تولید می کنند بلافاصله نابود و متلاشی می شوند. اما کیفیت کالاها هر روز بهبود یافته و در منابع اصلی جامعه صرفه جویی گردیده و در نهایت، مصرف کننده مورد حمایت قرار می گیرد.
مرکز پژوهش متالورژی رازی در راستای بررسی و کنترل کیفی انواع تولیدات صنعتی، خانگی و مصرفی تجهیزات آزمایشگاهی خود را توسعه داده. در این راستا امکان بررسی و کنترل کیفی و مطابقت مشخصات کالاهای مختلفی نظیر انواع ابزارآلات صنعتی، شیر آلات بهداشتی، شلنگ های فشار قوی و آبیاری قطره ای، ظروف آشپزخانه، ظروف یکبار مصرف و اقلام مشابه را با استاندارد های ملی و بین المللی مربوطه، فراهم آورده است.

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز پژوهش متالورژی رازی می باشد.

Back to Top