آمریکا صاحب سریع ترین سوپر کامپیوتر جهان شد.

آمریکا صاحب سریع ترین سوپر کامپیوتر جهان شد. این کامپیوتر در هر ثانیه 200 میلیون میلیارد محاسبه را انجام می دهد.

منبع : sciencealert

تصاویری نادر از آنچه زیر ساخت های اینترنت را می سازد. بیش از 1000000 کیلومتر کابل

منبع : sciencealert

می توان از نانو ذرات حامل دارو برای حمله به بدترین انواع سرطان مغز استفاده کرد.

منبع : sciencealert

ثبت اختراع جديد سامسونگ براى تلفن همراه تا شو !!

منبع : sciencealert

پدیده های جهان هستی به واقع آن چه که ما می بینیم هستند؟

پدیده های جهان هستی به واقع آن چه که ما می بینیم هستند؟ این مطلب و ویدیو های کوتاه عکس آن را ثابت می کند. لطفا مراقب باشید بعد از مطالعه این مطلب به همه چیز با شک نگاه نکنید.

منبع : sciencealert

شگفتی های مغز انسان

یافته های پژوهشگران سویسی در انستیتوی EPFL نشان می دهد که مغز انسان می تواند ساختارهایی تا حد 11 بعد را خلق نماید!!

منبع : sciencealert

روز زمین

وز زمین، روزی برای افزایش آگاهی و قدردانی نسبت به محیط زیست کرهٔ زمین است. این روز دو بار در سال، یک بار در طول فصل بهار در نیمکره شمالی ( ۲۲ آوریل) و در طول فصل پاییز در نیمکره جنوبی (که فصل بهار آن نیمکره محسوب می شود) برگزار می‌شود. سازمان ملل متحد نیز هر سال در اعتدال بهاری، این روز را جشن می‌گیرد. این رسمی بود که توسط فعال صلح یعنی جان مک‌کانل در سال ۱۹۶۹ در اجلاس یونسکو معرفی شد و توسط سناتور آمریکایی گیلورد نلسون به عنوان یک جلسهٔ آموزشی در مورد محیط زیست بنیان گذاشته شد. در خیلی از کشورها روز ۲۲ آوریل هم زمان با 2 اردیبهشت روز زمین است و جوامع بسیاری نیز هفتهٔ زمین را با آغاز روز زمین جشن می‌گیرند و تمام هفته را به فعالیته ای زیست محیطی اختصاص می‌دهند. "به آلوده کردن محیط زیست با پلاستیک پایان دهید" بر اساس شعار روز زمین امسال، این شش قدم ساده و عملی برای کم کردن مصرف پلاستیک شروع خوبی است برای ادای سهم خود در راه "پایان دادن به آلودگی پلاستیک" در جهان:
۱. از خریدن بطری‌های یکبار مصرف آب تا حد امکان خودداری کنید. همراه خود ظرف آب داشته باشید و آب لوله کشی بنوشید نه آب بطری.
۲. نی‌های پلاستیکی یکی از ده چیزی است که سواحل را آلوده کرده است. از نی پلاستیکی استفاده نکنید و به فروشندگان غذا و نوشیدنی توصیه کنید از نی‌های کاغذی که جذب طبیعت میشوند استفاده کنند.
۳. همراه داشتن یک قاشق و چنگال باعث می‌شود که از کارد و چنگال یکبار مصرف استفاده نکنید. اگر هر روز بیرون خانه غذا می‌خورید تصور کنید خود شما چه مقدار قاشق و چنگال پلاستیکی در سال استفاده می‌کنید.
۴. از مصرف محصولاتی که ریزدانه‌های پلاستیکی (میکروبید) یا ذرات براق اکلیل دارند خودداری کنید. با مصرف این نوع محصولات ناخواسته مقدار زیادی ذرات پلاستیک وارد آب‌های کره زمین می‌کنید.
۵. همیشه کیسه خرید چند بار مصرف به همراه داشته باشید و از کیسه‌های یکبار مصرف تا حد امکان استفاده نکنید.
۶. میوه‌ و سبزی‌های باز و بدون بسته‌بندی پلاستیکی بخرید.

هواپیماهای آینده لوکس تر از خانه های شیک

پژوهشگران دانشگاه MIT راهی ابداع کرده اند که در مقیاس نانو الماس را به میزان 9 درصد تغییر شکل دهند .

پژوهشگران دانشگاه MIT راهی ابداع کرده اند که در مقیاس نانو الماس را به میزان 9 درصد تغییر شکل دهند . بر اساس یافته های موجود بعد از 1 درصد تغییر شکل الاستیک ، در خواص الماس تغییرات شگفت انگیزی رخ می دهد.

منبع : sciencealert

دانشمندان در حال نزدیک شدن به دقیق ترین ساعت ها هستند

دانشمندان در حال نزدیک شدن به دقیق ترین ساعت ها هستند

منبع : sciencealert

سلول های بنیادی

پژوهشگران دانشگاه کمبریج سلول بنیادی جدیدی کشف کرده اند که قادر است ضایعات مغزی را بهبود دهد

منبع : sciencealert

کارکنان گوگل: با دخالت در کسب و کار جنگ مخالفیم

هزاران نفر از کارکنان گوگل با امضای یک نامه سرگشاده از مدیران این ابرشركت اینترنتی خواستند کار روی یک پروژه متعلق به ارتش آمریکا را متوقف کند. این پروژه "ماون" نام دارد و هدف از آن استفاده از هوش مصنوعی برای بهبود میزان دقت حملات هواپیماهای بدون سرنشین (پهپاد) است.

مزرعه سر پوشیده

این مزرعه سرپوشیده در نیوجرسی آمریکا را که در 365 روز محصول تولید می کند، مشاهده فرمایید. میزان مصرف آب در این مزرعه 95 درصد کمتر از مزارع معمولی است.

منبع : businessinsider

بانداژ قابل تزریق

تیمی از پژوهشگران دانشگاه Texas A&Mنوعی بانداژ قابل تزریق خلق کرده اند که خون ریزی های داخلی را قطع می کند. این بانداژ از جلبک های دریایی تولید می شود.

منبع : sciencealert

تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به مرکز پژوهش متالورژی رازی می باشد.

Back to Top